Manchester City wszczął dochodzenie wobec swojego obrońcy

Benjamin Mendy
Benjamin Mendy PressFocus

Manchester City poinformował o wszędzie dochodzenia wobec obrońcy Benjamina Mendy’ego. Zawodnik zorganizował bowiem imprezę z naruszeniem protokołów dotyczących koronawirusa.

W ostatnim dniach w mediach pojawiły się zdjęcia z imprezy zorganizowanej przez francuskiego zawodnika w swoim domu podczas Sylwestra. Wzięły w niej również udział osoby, które nie mieszkają na co dzień z piłkarzem. Do zdarzenia doszło trzy dni po przełożeniu meczu z Evertonem z powodu potwierdzenia kilku przypadków zakażenia koronawirusem w zespole.

“Klub wie o sylwestrowym złamaniu protokołu przez Benjamina Mendy’ego oraz późniejszych doniesieniach medialnych na ten temat. Choć twierdzi, że niektóre elementy tego incydentu zostały źle opisane w mediach, zawodnik publicznie przeprosił za swój błąd. Klub jest rozczarowany tym incydentem i będzie prowadził wewnętrze dochodzenia” – powiedział rzecznik klubu z Etihad Stadium.

Menedżer Josep Guardiola potwierdził, że z aktualnie z koronawirusem w jego zespole zmaga się pięciu zawodników. Klub potwierdził personalia tylko dwóch osób – Kyle’a Walkera i Gabriela Jesusa. W grupie prawdopodobnie znajduje się także Ederson, który w mediach społecznościowych poinformował, że przebywa na kwarantannie. Cała trójka nie wystąpi w niedzielnym meczu Premier League przeciwko Chelsea.

Mendy w meczu na Stamford Bridge powinien wystąpić od pierwszej minuty. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:30.

Komentarze