Manchester City demoluje Newcastle i ucieka LFC w tabeli

Raheem Sterling
Pressfocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Manchester City nie dał żadnych szans Newcastle United, rozbijając u siebie Sroki aż 5:0.

• Podopieczni Pepa Guardioli przeważali od pierwszego gwizdka arbitra
  • Na bramkę rywali oddali aż 29 strzałów
  • Dzięki tej wygranej, na trzy kolejki przed końcem sezonu, mają nad Liverpool FC przewagę trzech punktów

Obywatele rehabilitują się za odpadnięcie z Ligi Mistrzów

Manchester City od początku spotkania na Etihad Stadium narzucił Newcastle United swój styl gry. The Citizens oddali na bramkę rywali dziesięć strzałów, z czego pięć było celnych. Z kolei dwa dni znalazły drogę do siatki. W 19. minucie głową zagrywał Joao Cancelo. Piłkę przejął Raheem Sterling i pokonał bramkarza Srok. W 38. minucie w polu karnym NUFC po jednej z wrzutek doszło do sporego zamieszania. Najwięcej zimnej krwi w tej sytuacji zachował Aymeric Laporte, który podwyższył prowadzenie mistrzów Anglii na 2:0.

W drugiej połowie, piłkarze Pepa Guardioli jeszcze podwyższyli tempo gry. W 61. minucie przyniosło to efekt w postaci trzeciej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do bramki Newcastle głową trafił Rodri. Z kolei już w doliczonym czasie gry dzieła zniszczenia NUFC dokończyli Phil Foden oraz Sterling.