Man Utd wydał krocie na odszkodowania Solskjaera i Rangnicka

Ole Gunnar Solskjaer
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer

Man Utd w poprzedniej kampanii był prowadzony przez dwóch menedżerów. Tymczasem Daily Mail opublikował informacje, ile klub z Old Trafford wydał na odszkodowania związane z rozstaniami z oboma trenerami.

  • Man Utd w poprzedniej kampanii rozczarował pod względem sportowym
  • Ekipę z Old Trafford prowadziło dwóch menedżerów
  • Daily Mail ujawniło wieści na temat kosztów związanych z odszkodowaniem dla Ole Gunnara Solskjaera i Ralfa Rangnicka

Solskjaer i Rangnick dużo kosztowali Man Utd

Man Utd od 1 lipca jest dowodzony przez Erika ten Haga. Klubowy budżet natomiast mocno ucierpiał na tym, że szeregi Czerwonych diabłów musiało w sezonie 2021/2022 prowadzić dwóch szkoleniowców.

Ole Gunnar Solskjaer został zwolniony z funkcji menedżera Manchesteru United w listopadzie ubiegłego roku. Mimo że cztery miesiące wcześniej Norweg parafował z angielskim klubem nowy trzyletni kontrakt. Tym samym Man Utd musiał liczyć się z dużym wydatkiem, w związku z rozwiązaniem kontraktu z trenerem.

Zobacz także:

Miejsce Norwega zajął Ralf Rangnick. Niemiec prowadził angielską ekipą w roli menedżera do końca sezonu. Po jego zakończeniu miał natomiast być konsultantem Czerwonych Diabłów przez dwa lata. Rangnick jednak został skuszony propozycją pracy w reprezentacji Austrii. Jednocześnie Man Utd nie chciał kontynuować współpracy z 64-latkiem.

Daily Mail ujawniło, że w sumie Man Utd wydał na odszkodowania obu trenerów blisko 29 milionów euro (24,7 miliona funtów).

Czytaj więcej: Man Utd zrobi kolejne podejście pod snajpera Napoli

Komentarze