Solskjaer na minie, Norwegowi grozi utrata pracy?

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. PressFocus

Manchester United według doniesień The Mirror może być gotowy zwolnić Ole Gunnara Solskjaera z funkcji menedżera. Medialne doniesienia wskazują, że faworytem do zastąpienia Norwega jest Mauricio Pochettino.

Czytaj dalej…

Manchester United już od dawna ma argentyńskiego szkoleniowca na swoim radarze. Wciąż jednak do kluczowych rozmów nie doszło, na co wpływ ma fakt, że Solskjaer jest darzony sympatią przez dyrektora generalnego klubu Eda Woodwarda. Okazuje się jednak, że w momencie, gdy wyniki zespołu po ostatnich wzmocnienia nie ulegną zmianie, to niewykluczone, że dojdzie do gwałtownych ruchów.

Norweski szkoleniowiec w przeszłości był zawodnikiem Man Utd, prowadząc Czerwone Diabły do triumfu w Lidze Mistrzów w 1999 roku. W każdym razie w trakcie kampanii 2020/2021 ekipa z Old Trafford zaliczyła falstart, notując w trzech spotkaniach dwie porażki i jedno niezwykle szczęśliwe zwycięstwo, co nie poprawia notowań opiekuna angielskiej ekipy.

Następcą już w blokach?

W związku z powyższym coraz częściej słychać głosy, że Solskjaer może zostać zastąpiony w Man Utd przez Argentyńczyka Mauricio Pochettino. Ostatnio media z Ameryki Południowej informowały, że 48-latek odrzucił kilka ofert, czekając wciąż na propozycję z klubu, który pozwoli mu w pełni wykorzystać doświadczenie i umiejętności pracy w dużym klubie.

Czerwone Diabły po przerwie na mecze reprezentacyjne czekają starcia z Newcastle United, Chelsea FC, Arsenalem FC i Evertonem w Premier League, a także mecze w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain w delegacji i na swoim obiekcie z RB Lipsk.

Komentarze