Man City z Tarczą Wspólnoty!

Josep Guardiola

Zawodnicy Liverpoolu – w meczu o Tarczę Wspólnoty – przegrali z Manchesterem City. O wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie gry był bramkowy remis 1:1.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze Manchesteru już w czwartej minucie mogli zdobyć gola na 1:0. Sane uderzył jednak tylko w boczną siatkę. Kilka minut potem Salah strzelił obok prawego słupka.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 12. minuty. Zdobył go Sterling, który popisał się płaskim i precyzyjnym uderzeniem.

W 15. minucie mogło być już 1:1, lecz Salah finalnie uderzył tylko w słupek.

Kilka minut po zmianie stron D. Silva uderzył z kilkunastu metrów, ale jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 49. minucie Sterling trafił w słupek, lecz sędzia po chwili odgwizdał spalonego.

W 57. minucie Van Dijk trafił w poprzeczkę. To nie był jednak koniec naporu Liverpoolu, ponieważ kilkadziesiąt sekund później Salah trafił w słupek. W 69. minucie na strzał zdecydował się Salah. Na posterunku był jednak Bravo.

Osiem minut potem Liverpool doprowadził do wyrównania. Van Dijk sprytnie zagrał do Matipa, a ten zmienił rezultat tego spotkania.

W 87. minucie po raz kolejny próbował Salah. Znowu dobrze interweniował jednak bramkarz Manchesteru City.

W doliczonym czasie gry Egipcjanin dobijał swój własny strzał, lecz jego uderzenie zostało w porę wybite z linii bramkowej przez Walkera.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne.

W serii jedenastek pomylił się tylko Wijnaldum. To oznaczało, że Obywatele zgarnęli pierwsze trofeum w nowym sezonie.

Liverpool – Manchester 4:5 w karnych, 1:1 (0:1)

0:1 Sterling 12′