Man City dogaduje się z mistrzem świata w sprawie nowej umowy

Julian Alvarez pozostanie w Manchesterze City na dłużej. Fabrizio Romano informuje, że obie strony są bliskie sfinalizowania nowej umowy, która zapewni Argentyńczykowi sporą podwyżkę.

Julian Alvarez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Alvarez
  • Manchester City dogadał się z Julianem Alvarezem w sprawie nowej umowy
  • Do jej finalizacji pozostało uzgodnienie szczegółów
  • Argentyńczyk może liczyć na sporą podwyżkę

Alvarez doceniony

Manchester City kupił Juliana Alvareza w styczniu 2022 roku, lecz do nowego zespołu Argentyńczyk trafił dopiero przed tym sezonem. W klubie było jasne, że przynajmniej na początku będzie on wyłącznie rezerwowym dla Erlinga Haalanda. Na przestrzeni ostatnich miesięcy 23-latek pokazywał się jednak z bardzo dobrej strony i w wielu meczach występował u boku bramkostrzelnego Norwega.

W klubie nie ma wątpliwości, że Alvarez jest ogromnym talentem, dlatego trzeba o niego odpowiednio zadbać. Fabrizio Romano informuje, że dyspozycja napastnika zaimponowała władzom oraz sztabowi szkoleniowemu, zatem niebawem zostanie on odpowiednio doceniony i nagrodzony. Na etapie finalizacji pozostają rozmowy w sprawie nowego kontraktu, który będzie obowiązywał do połowy 2028 roku. Co najważniejsze – Alvarez będzie mógł liczyć na pokaźną podwyżkę. Obecnie zarabia około 50 tysięcy funtów tygodniowo.

Obie strony są pozytywnie nastawione i liczą na szybkie zakończenie całej operacji. W obecnym sezonie mistrz świata rozegrał 31 spotkań i dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Zobacz również:

Konflikt wokół reprezentacji Francji się zaognia. Poważne oskarżenia wobec Didiera Deschampsa
Karim Benzema

Konfliktu Benzemy z Deschampsem ciąg dalszy Wiele niejasności pojawiło się zaraz po zakończeniu mundialu wokół absencji Karima Benzemy. Napastnik twierdził, że byłą to decyzja trenera, podczas gdy on sam był gotowy do gry. Didier Deschamps natomiast zarzekał się, że to zawodnik Realu Madryt podjął decyzję o braku powrotu do Kataru. Podczas ostatniego wywiadu dla Le

Czytaj dalej…

Komentarze