Konflikt wokół reprezentacji Francji się zaognia. Poważne oskarżenia wobec Didiera Deschampsa

Konflikt między Didierem Deschampsem i Karimem Benzemą trwa w najlepsze. Napastnik Królewskich zareagował na ostatni wywiad selekcjonera reprezentacji Trójkolorowych, nazywając go kłamcą.

Karim Benzema
Pressfocus Na zdjęciu: Karim Benzema
  • Karim Benzema na skutek konfliktu z Didierem Deschamspem zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej
  • Trener Trójkolorowych w ostatnim wywiadzie znów odniósł się do absencji napastnika podczas mundialu
  • Snajper Realu Madryt zarzucił szkoleniowcowi kłamstwo

Konfliktu Benzemy z Deschampsem ciąg dalszy

Wiele niejasności pojawiło się zaraz po zakończeniu mundialu wokół absencji Karima Benzemy. Napastnik twierdził, że byłą to decyzja trenera, podczas gdy on sam był gotowy do gry. Didier Deschamps natomiast zarzekał się, że to zawodnik Realu Madryt podjął decyzję o braku powrotu do Kataru.

Podczas ostatniego wywiadu dla Le Parisien selekcjoner Trójkolorowych podtrzymał swoje zdanie.

– W każdej sytuacji jest tylko jedna prawda i Karim o tym wie. Po odniesieniu przez niego kontuzji przeprowadzono szereg badań, a ja odwiedziłem go wraz z lekarzem, który opowiedział mi o wynikach. Rozmawialiśmy przez 20 minut. Kiedy wychodziłem, powiedziałem: Karim nie ma pośpiechu, możesz na spokojnie zorganizować swój powrót razem z managerem drużyny. Kiedy się obudziłem, zobaczyłem, że on opuścił zgrupowanie. To była jego decyzja, którą zaakceptowałem i rozumiałem ją – stwierdził Didier Deschamps. 

Na słowa selekcjonera reprezentacji Francji za pośrednictwem Instagrama zareagował Benzema. Snajper nazwał trenera kłamcą. Na skutek nieporozumień z Deschampsem 35-latek niedługo po zakończeniu mundialu zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej. 

Czytaj także: Deschamps komentuje decyzję Varane’a. “Szanuję jego decyzję”

Komentarze