LM: Liverpool blisko półfinału

Roberto Firmino

Liverpool jest już jedną nogą w półfinale Ligi Mistrzów. Drużyna Juergena Kloppa, w pierwszym ćwierćfinałowym meczu, pewnie 2:0 pokonała u siebie FC Porto.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Liverpoolu, który już w piątej minucie wyszedł na prowadzenie. Po wycofaniu piłki przez Firmino, na uderzenie z okolic linii pola karnego zdecydował się Keita. Piłka po rykoszecie od jednego z zawodników FC Porto trafiła do bramki zupełnie zaskoczonego Casillasa.

W 22. minucie Liverpool powinien prowadzić 2:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Porto nie potrafił wykorzystać Salah. Cztery minuty później fani The Reds mogli już jednak cieszyć się z drugiej bramki. Po zagraniu Alexandra-Arnolda wzdłuż linii bramkowej, do siatki z bliska trafił Firmino.

Kilka minut później kontaktowego gola mógł zdobyć Marega, ale świetnie interweniował Alisson. W 34. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł się wpisać Firmino, ale uderzył bardzo niecelnie. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczni Juergena Kloppa, zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Kibice na Anfield Road nie doczekali się już kolejnych goli, ale mogli wracać do domów usatysfakcjonowani. Ich drużyna zrobiła duży krok w kierunku awansu do półfinału.

Liverpool FC – FC Porto 2:0 (2:0)