Liverpool oddał dwóch zawodników

Kibice Liverpoolu
Kibice Liverpoolu fot. Grzegorz Wajda

Dwóch młodych zawodników Liverpoolu zostało w piątek wypożyczonych do klubów Championship. Jak informuje Sky Sports, do końca obecnego sezonu na zapleczu angielskiej Premier League występować będą Harry Wilson i Harvey Elliott.

Czytaj dalej…

23-letni Wilson do końca obecnego sezonu będzie występował w Swansea City. Oba kluby od kilku dni prowadziły w tej sprawie rozmowy. Jeszcze w czwartek Liverpool odrzucił przedstawioną przez klub z Walii ofertę, ale ostatecznie obie strony uzyskały porozumienie. Reprezentant Walii przenosi się do Swansea na zasadzie wypożyczenia za 1,2 miliona funtów.

Wilson, który jest wychowankiem Liverpoolu, cieszył się w ostatnich tygodniach dużym zainteresowaniem, ale przed 5 października transfer nie został sfinalizowany. Tym samym jedyną opcją na opuszczenie Anfield Road były dla niego przenosiny do jednego z klubów z niższych klas rozgrywkowych. Po Walijczyka sięgnęła występująca w Championship Swansea City.

W poprzednim sezonie 23-latek występował na zasadzie wypożyczenia w Bournemouth, w którego barwach rozegrał 31 spotkań w Premier League, siedem razy wpisując się na listę strzelców.

Elliott również wypożyczony

Z klubem z Anfield Road, przynajmniej na jakiś czas, pożegnał się również Harvey Elliott. 17-latek został wypożyczony do końca obecnego sezonu dla Blackburn Rovers.

Elliott zawodnikiem Liverpoolu został latem ubiegłego roku, przenosząc się z londyńskiego Fulham. W tym sezonie otrzymał szansę występu w jednym spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej, ale na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Juergena Kloppa nie miał szans.

Komentarze