Leicester zmarnowało szansę, Lisy wypunktowane przez Leeds

Piłkarze Leeds United
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Leeds United

Leicester City nie zdołało wykorzystać szansy na przeskoczenie Manchesteru United w ligowej tabeli. W niedzielne popołudnie drużyna Brendana Rodgersa przegrała 1:3 u siebie z Leeds United.

Niedzielne spotkanie na King Power Stadium świetnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w 13. minucie po świetnej akcji wyszli na prowadzenie. W roli głównej wystąpił Harvey Barnes. Zawodnik gości z własnej połowy ruszył z piłką na bramkę, wymienił ją z Jamesem Maddisonem, a następnie precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

Odpowiedź podopiecznych Marcelo Bielsy była jednak natychmiastowa. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Stuart Dallas, który wykończył szybki kontratak swojego zespołu. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Patrick Bamford. W tym momencie na boisku nie przebywał jeszcze Mateusz Klich, ale zmieniło się to w 21. minucie. Wówczas Polak zmienił na murawie kontuzjowanego Rodrigo.

W 32. minucie polski pomocnik umieścił nawet piłkę w bramce rywali, ale gol nie został uznany ze względu na spalonego. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym.

W drugiej połowie Leeds United zaprezentowało świetną skuteczność i rozstrzygnęło losy rywalizacji na swoją korzyść. W 70. minucie Lisom dał o sobie znać Patrick Bamford. Najlepszy strzelec gości otrzymał dobre podanie od Raphinhy, a następnie kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Kasprowi Schmeichelowi.

Sześć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Leeds zdobyło trzeciego gola. Po szybko wyprowadzonym kontrataku, Bamford zagrał w polu karnym piłkę do lepiej ustawionego Jacka Harrisona, któremu pozostało już tylko umieścić ją w pustej bramce.