Legenda Man Utd zachwyca się Eriksenem. “Jest doskonałym przykładem gracza, który gra inteligentnie”

Christian Eriksen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christian Eriksen

Christian Eriksen tego lata przeniósł się na Old Trafford i zachwyca swoich nowych kibiców. Pod wrażeniem gry Duńczyka jest legenda Manchesteru United Paul Scholes, który widzi w nim przykład idealnego pomocnika.

  • Christian Eriksen zamienił tego lata Brentford na Manchester United
  • Erik ten Hag szybko znalazł mu miejsce w wyjściowej jedenastce. 30-latek rozegrał już osiem spotkań
  • Pod wrażeniem gry Eriksena jest Paul Scholes, który widzi w nim brakujące ogniwo “Czerwonych Diabłów”

Transfer Eriksena to strzał w dziesiątkę

Po poważnych problemach zdrowotnych Christiana Eriksena nie ma już ani śladu. Świetny okres w Brentford zaowocował przenosinami do Manchesteru United, gdzie Duńczyk szybko wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce. W momencie transferu było wiele wątpliwości, jednak obecnie trudno wyobrazić sobie grę “Czerwonych Diabłów” bez jego obecności.

Eriksen oferuje zestaw umiejętności, których nie mają pozostali środkowi pomocnicy ekipy z Old Trafford. Jest on traktowany jako brakujące ogniwo, po którego uzupełnieniu Manchester United będzie w stanie wrócić do walki o najwyższe cele. Klubowa legenda Paul Scholes nie może wyjść z podziwu i uważa 30-latka za przykład pomocnika idealnego.

Christian Eriksen jest doskonałym przykładem gracza, który gra inteligentnie. Jest sprytnym zawodnikiem, wie gdzie znajduje się na boisku i wie, gdzie są inni. Być może jestem trochę surowy wobec Scotta McTominaya i Freda, ale cały czas są tyłem do bramki. Ofensywni gracze, którzy są zwróceni twarzą do własnej bramki. To strata czasu. Powinieneś być ustawiony bokiem, aby widzieć podającego zawodnika, ale także napastników.

Eriksen robi to cały czas. Bramka, którą niedawno strzelili padła po tym jak Eriksen był ustawiony bokiem, podał do Fernandesa, który też był ustawiony bokiem i dzięki temu strzelili. Takie drobne rzeczy mnie irytują, ale jeśli grasz dla Manchesteru United, to musisz coś takiego potrafić. Tego należy się spodziewać – przekonuje Scholes.

Zobacz również: Cel transferowy Man Utd może opuścić Holandię zimą

Komentarze