Legenda docenia Włocha: To jedyny “minus” jego pracy

Jamie Carragher, legenda Liverpoolu i ekspert stacji Sky Sports uważa, że największe kluby w całej Europie będą miały oko na trenera Brighton, Roberto De Zerbiego. Włoch doskonale radzi sobie za sterami Mew z The Amex.

Roberto De Zerbi
PressFocus Na zdjęciu: Roberto De Zerbi
  • Roberto De Zerbi wykonuje świetną pracę na The Amex
  • Brighton aktualnie zajmuje 8. lokatę w Premier League
  • W lecie mocniejsze kluby mogą kusić włoskiego szkoleniowca

Jeden “minus” pracy De Zerbiego

Roberto De Zerbi znakomicie odnalazł się na The Amex. Brighton pod wodzą włoskiego szkoleniowca w 23 meczach zdobył 38 punktów i plasuje się na 8. miejscu w Premier League. Do czołowej czwórki Mewy tracą siedem oczek, ale mają aż o trzy spotkania rozegrane mniej niż Tottenham.

Jamie Carragher jest pełen uznania dla dotychczasowych występów Brighton w tym sezonie, ale jednocześnie ostrzega, że sukces The Seagulls może spowodować zwiększone zainteresowanie De Zerbim.

– Jedynym “minusem” obecnej dyspozycji Brightonu jest to, że po De Zerbiego będą się zgłaszać mocniejsze marki, zarówno z Premier League jak i z pozostałych wielkich lig. Myślę, że latem duże kluby będą chciały go pozyskać.

– Jego drużyna rywalizuje jak równy z równym z Arsenalem i Manchesterem City. Praca, którą wykonuje, jest absolutnie fantastyczna. Mam nadzieję, że zostanie w Brighton. To fantastyczny futbol. Niech oglądamy go jak najdłużej. Ale tak dobrą robotę, że myślę, że będą na niego patrzeć wielkie kluby w całej Europie.

Komentarze