LE: Różnica klas na Old Trafford!

Bruno Fernandes

Manchester United bez większych problemów awansuje do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo nad belgijskim Brugge 5:0.

Pierwszy pojedynek pomiędzy obiema ekipami zakończył się wynikiem 1:1. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra byli w lepszej sytuacji przed rewanżem, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Mimo dogodnego wyniku to gospodarze postawili kropkę nad i.

Już od pierwszych minut Czerwone Diabły dyktowały warunki gry. Wysoki pressing i szybkie akcje ofensywne w końcu złamały defensywę przeciwnika. W 23. minucie kuriozalnego zagrania piłki ręką w polu karnym dopuścił się Simon Deli. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej prawdopodobnie minął się z powołaniem, wyciągnął się jak struna i zablokował tor lotu piłki w nieprzepisowy sposób. Sędzia po konsultacji VAR pokazał obrońcy Brugge czerwoną kartkę.

Kilka chwil potem karnego na gola zamienił Bruno Fernandes. Rozpędzeni piłkarze United poszli za ciosem i w 34. minucie Ighalo podwyższył prowadzenie na 2:0. Nigeryjczyk wykorzystał przytomne zagranie Maty, które pozwoliło na strzał do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył McTominay. Szkot oddał techniczny strzał w lewy róg bramki i zaskoczył defensywę gości.

W drugiej odsłonie spotkania kibice na Old Trafford zobaczyli jeszcze dwie bramki swojej drużyny. Osłabiona ekipa Brugge nie była w stanie nawiązać walki z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. W 82. minucie zwycięstwo przypieczętował Fred. Wysoki pressing znów okazał się skuteczny. Gospodarze przejęli piłkę tuż przed polem karnym Brugge. Wystarczyły dwa podania, by Brazylijczyk znalazł się sam na sam z bramką. Asystę przy golu zanotował dość mocno krytykowany w tym sezonie Jesse Lingard.

Tuż przed końcem spotkania na listę strzelców znów wpisał się Fred. Pomocnik gospodarzy oddał mocny strzał zza pola karnego, który wręcz rozerwał siatkę w bramce.

Manchester United powrócił na właściwe tory i od kilku tygodni imponuję formą strzelecką.

Manchester United – Club Brugge 5:0 (3:0)

1:0 Fernandes 27′
2:0 Ighalo 34′
3:0 McTominay 41′