Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Lampard: Jest wiele rzeczy, z których jestem zadowolony

Chelsea w niedzielę doznała pierwszej porażki w nowym sezonie. The Blues przegrali 0:2 w hicie angielskiej Premier League z Liverpoolem. Frank Lampard widział jednak w grze swojej drużyny wiele pozytywów i jest przekonany, że Chelsea z tygodnia na tydzień będzie wyglądała coraz lepiej.

Czytaj dalej…

Niedzielne spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się wygraną 2:0 Liverpoolu. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym rezultacie, ale Chelsea całą drugą połowę musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andreasa Christensena. The Reds wykorzystali liczebną przewagę zdobywając dwie bramki po strzałach Sadio Mane.

– Jestem zadowolony z naszej gry w defensywie. Chciałem, abyśmy lepiej wyglądali posiadając piłkę. Pokazaliśmy się w kontratakach, w których jesteśmy niebezpieczni. W pierwszej ograniczyliśmy liczbę szans, jakie sobie stworzyli. Było wiele rzeczy, z których byłem zadowolony – powiedział Lampard, cytowany przez Sky Sports.

– Moja rozmowa z zespołem w przerwie miała wyglądać tak: “Bądźmy bardziej pewni siebie będąc przy piłce”. Potem jednak czerwona kartka wszystko zmieniła. Można ją było dać lub nie. Kiedy najpierw dajesz żółtą kartkę, to wydaje mi się aby zmienić ją na czerwoną musi to być oczywista sytuacja. Nie jestem pewny, czy tak było. Nie zamierzam jednak za bardzo narzekać – kontynuował.

– Jestem również rozczarowany, ponieważ straciliśmy trzy punkty. Ale jestem również pod wieloma względami bardziej szczęśliwy niż byłem w Brighton. Jesteśmy jeszcze w ramach przygotowań do sezonu, ponieważ nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu na treningi z wieloma osobami i jako zespół – dodał menedżer The Blues.

– Będziemy teraz szli do przodu. W normalnej sytuacji, z nowymi zawodnikami, masz około miesiąc przed sezonem na pracę nad swoimi schematami gry. Dlatego nie jestem zadowolony z tego, co dzieje się w tej chwili w piłce – dodał Lampard.

Komentarze