Kai Havertz
Kai Havertz PressFocus

Lampard bez wątpliwości w sprawie Havertza

Frank Lampard jest przekonany, że Kai Havertz pokaże swój ogromny potencjał w barwach Chelsea. Niemiecki pomocnik wraca obecnie pełnej formie po przerwie, która była spowodowana koronawirusem. Havertz, w przeciwieństwie do wielu zawodników, miał bardzo silne objawy choroby.

21-letni pomocnik do Chelsea trafił latem tego roku za 70 milionów euro z Bayeru Leverkusen. Od tamtej pory rozegrał dziewięć spotkań w Premier League, zdobywając jednego gola i notując dwie asysty. W dwóch ligowych meczach i jednym Ligi Mistrzów nie zagrał właśnie z powodu koronawirusa.

– Mówiłem to już wcześniej, ale chcę, aby było to jasne. Miał bardzo silne objawy koronawirusa. Był bardzo chory i miał problemy przez pewien czas. Nie wszyscy zawodnicy mają takie objawy, niektórzy są bezobjawowi – powiedział Frank Lampard, cytowany przez Sky Sports. – Musiałem wziąć to pod uwagę. Dlatego minęły dwa lub trzy tygodnie, zanim ponownie zaczął grać po poradzeniu sobie z koronawirusem – dodał menedżer Chelsea

– Zanim zachorował i uzyskał pozytywny wynik testu, uważałem, że jest w fantastycznej formie. Kilka razy zagrał naprawdę dobrze na pozycji numer osiem i byłem nim zachwycony. Widać było, że mu się to podoba, ale koronawirus to zatrzymał – mówił szkoleniowiec zespołu ze Stamford Bridge.

Lampard bez obaw w kwestii Havertza

Lampard nie ma żadnych wątpliwości, jeżeli chodzi o przydatność Havertza do jego zespołu. Menedżer Chelsea jest przekonany, że po okresie adaptacji do Premier League, niemiecki pomocnik będzie jednym z kluczowych zawodników prowadzonej przez niego drużyny.

– Długoterminowo, nie mam żadnych obaw. Właściwie czuję wręcz coś przeciwnego. Będzie wielkim zawodnikiem dla tego klubu. Ma wszystkie cechy i nastawienie, aby być absolutnie najwyższej klasy zawodnikiem. Musimy zrozumieć również, że niektórzy świetni piłkarze, którzy przyjechali do tej kraju, przez jakiś czas mogą mieć spore trudności z przyzwyczajeniem się do Premier League. W przypadku Kaia wyglądało to naprawdę dobrze – dodał Lampard.

Komentarze