Kolejne transfery obrońców do Man City? Guardiola nie rezygnuje

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Wzmocnienie defensywy jest jednym z priorytetów menedżera Manchesteru City Josepa Guardioli na letnie okno transferowe. Bliski przenosin na Etihad Stadium jest Holender Nathan Ake, ale nie oznacza to, że wicemistrzowie Anglii nie sięgną po jeszcze jednego środkowego obrońcę. Jak informuje ESPN, na celowniku klubu nadal pozostają Kalidou Koulibaly i Pau Torres.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Manchesteru City są blisko finalizacji transferu Nathana Ake. Doszli już w tej sprawie do porozumienia z Bournemouth, które za swojego zawodnika otrzyma ponad 40 milionów funtów. Wiele wskazuje jednak, że nie będzie to jedyne wzmocnienie defensywy Manchesteru City przed nowym sezonem.

Guardiola przebuduje defensywę Manchesteru City

Menedżer Josep Guardiola cały czas chętnie widziałby w swoim zespole Kalidou Koulibaly’ego z Napoli i Pau Torresa z Villarreal. Jednocześnie pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość w klubie Nicolasa Otamendiego i Johna Stonesa, którzy w ostatnim czasie przegrywali rywalizację o miejsce w składzie z 19-letnim Erikiem Garcią. Ten również jest łączony z opuszczeniem klubu, a jego sprowadzeniem z powrotem na Camp Nou poważnie zainteresowana jest Barcelona.

W ich miejsce na Etihad Stadium mógłby trafić reprezentant Senegalu. Koulibaly jest wyceniany przez Napoli na 90 milionów euro, a jego pozyskaniem zainteresowany jest także Manchester United. Wiele wskazuje na to, że kluby Premier League będą chciały jeszcze poczekać z finalizacją ewentualnego transferu, licząc na obniżenie żądań ze strony włoskiego klubu.

Manchester City spogląda również w kierunku środkowego obrońcy Villarreal Pau Torresa, który od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę. W umowie piłkarza z Żółtymi Łodziami Podwodnymi znajduje się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 50 milionów euro.

Komentarze