Kolejne kluby Premier League z zakazem transferowym?

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

FIFA w piątek nałożyła zakaz transferowy na Chelsea na dwa kolejne okienka. The Sun informuje, że wkrótce do The Blues mogą dołączyć jeszcze przynajmniej cztery inne kluby z Premier League.

Czytaj dalej…

Chelsea nie będzie mogła pozyskiwać nowych zawodników w dwóch najbliższych okienkach transferowych ze względu na złamanie międzynarodowych przepisów związanych z transferami i rejestracją zawodników poniżej 18 roku życia. To jednak nie jest koniec dochodzenia w tej sprawie i wkrótce kolejne kluby mogą zostać ukarane jak The Blues.

The Sun informuje, że najpewniej nie tylko klub ze Stamford Bridge złamał przepisy dotyczące zakontraktowania młodych zawodników. Według informacji brytyjskiego dziennika, podobna kara może zostać nałożona na przynajmniej jeszcze cztery inne angielskie kluby. Ich nazwy na razie nie zostały ujawnione.

Chelsea nie będzie mogła dokonać transferów do klubu latem 2019 roku i w styczniu 2020. Klubowi z zachodniej części stolicy Anglii przysługuje jednak prawo do odwołania się od decyzji światowej federacji piłkarskiej.

Komentarze