Klopp: To absolutnie genialne

Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp nie krył radości po wywalczeniu przez jego zespół awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. The Reds w rewanżowym meczu 1/8 finału pokonali 3:1 na wyjeździe Bayern Monachium.

Czytaj dalej…

– Ustawiliśmy poprzeczkę dla Liverpoolu, dla tego wspaniałego klubu. Wracamy do międzynarodowej krajobrazu najwyższej klasy piłkarskiej – powiedział Klopp.

– Wszyscy uważamy, że nasz klub sią tam znajduję i jestem naprawdę szczęśliwy z powodu tego wyniku. Wiedziałem, że mieliśmy szanse, chłopakom się udało i to jest genialne, absolutnie genialne – kontynuował.

– Są takie miejsca na piłkarskim świecie, że jeżeli przyjeżdża Manchester City, Barcelona, czy Real Madryt, to nie oczekuje się od nich zwycięstwa, ponieważ wszyscy wiedzą, że gra się tam bardzo ciężko. Bayern to nadal wyjątkowo silny zespół, ale staraliśmy się ich trzymać z dala od naszej bramki, jak to tylko było możliwe – mówił Klopp.

– Efekt był taki, że nie było zbyt wielu trudnych sytuacji w okolicy naszego pola karnego i to bardzo ważny znak. To był pierwszy krok do wygrania takiego spotkania. Znaleźliśmy sposób. To sprawia, że jestem naprawdę dumny i szczęśliwy, ponieważ uważam, że ten klub na to zasługuje – dodał.

Komentarze