Klopp: Starcie z Bayernem to nic osobistego

Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Już dziś wieczorem będziemy świadkami emocjonującego spotkania pomiędzy Liverpoolem a Bayernem Monachium w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. O swój stosunek do tego meczu został zapytany Jürgen Klopp, opiekun angielskiego zespołu.

Czytaj dalej…

– Mecz z Bayernem będzie dla mnie ważny, ale nie robię z tego rodzaju spotkań żadnych osobistych bitew – zaczął Klopp.

– Tak, byłem menedżerem w Dortmundzie i odniosłem tam spore sukcesy, ale nie powinno się to przekładać na najbliższe spotkanie. Kilka osób dzwoniło do mnie z Niemiec i mówiło, jak ważne jest dla nich to starcie. Ja jednak nie będę szalał z tego powodu – dodał.

– Naprzeciw siebie staną wieczorem dwa wielkie kluby i to jest najważniejsze. Moja osoba jest w tej kwestii drugorzędna – kontynuował

– Pamiętam, że jak trenowałem w Bundeslidze to spotkania z Bayernem były zawsze najtrudniejszym sprawdzianem. Wiem, że teraz też tak będzie, ale wierzę w swój zespół. Jestem dumny, że mogę być częścią Liverpoolu – podsumował niemiecki szkoleniowiec.

Jürgen Klopp był opiekunem Borussii Dortmund w latach 2008-2015. Następnie przeniósł się do Liverpoolu. Z oboma klubami zdołał dojść do finału Ligi Mistrzów. W sezonie 2012/2013 jego zespół przegrał właśnie z Bayernem Monachium (1:2).

Komentarze