Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp przeprasza i krytykuje VAR

Menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp przeprosił za swoje zachowanie po bramce Sadio Mane w trakcie sobotniego meczu z Bournemouth, ale jednocześnie skrytykował sędziów za uznanie bramki Callum Wilson na 0:1.

Czytaj dalej…

The Reds wygrali ostatecznie na Anfield Road 2:1, a po zwycięskim golu Mane Klopp cieszył się wykonując jednocześnie gesty w kierunku sędziego liniowego. Niemiecki szkoleniowiec przyznał, że jego zachowanie było niestosowne, ale jego zdaniem sędziowie powinni odgwizdać faul na Joe Gomezie, zanim Wilson strzelił gola dla gości.

– Byłem w dobrym nastroju, tak to nazwijmy. Szczerze mówiąc, to się po prostu wydarzyło. Nie chciałem tego, czy chcę tego teraz? Nie. Jednak w tamtym momencie nie rozumiałem po prostu, jak ta bramka mogła zostać uznana. Są sytuacje, rozmawiamy o tym, ale musimy podjąć decyzję. To pokazuje, jakie problemy nadal występują w przypadku VAR. To nie VAR, sam system, to ludzie i zasady. To był faul. Dotknięcie był wystarczająco mocne, by sprawić Joe problemy, to był faul, nic więcej – powiedział Klopp.

Komentarze