Klinsmann nieoczywistym kandydatem na następcę Mourinho

Juergen Klinsmann
Juergen Klinsmann fot. PressFocus

Jose Mourinho w tym tygodniu został zwolniony z Tottenhamu Hotspur. Klub z Londynu jest zatem w trakcie poszukiwania nowego opiekuna. Jednym z kandydatów jest podobno Juergen Klinsmann. Niemiec zapytany wprost, czy jest coś na rzeczy, odpowiedział enigmatycznie: “Wszystko jest możliwe”.

Niespodziewana kandydatura

Jose Mourinho nie otrzymał szansy, aby poprowadzić piłkarzy The Spurs w finale Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Man City. Spotkanie odbędzie się już w niedzielę. Tymczasem nie milkną spekulacje, kto może zastąpić Portugalczyka.

Jednym z pierwszych kandydatów do objęcia sterów nad ekipą z Londynu był Maurizio Sarri. Następnie w orbicie zainteresowania władz The Spurs znalazł się Julian Nagelsmann. Tymczasem najnowsze doniesienia sugerują, że Juergen Klinsmann może zostać menedżerem Tottenhamu.

Niemiec otwarty na powrót do Londynu

– Wszystko jest możliwe. Nigdy nie spodziewałem się, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Niemiec na Mistrzostwach Świata. Nigdy nie myślałem, że będę opiekunem reprezentacji Stanów Zjednoczonych przez sześć lat lub Bayernu Monachium. Zobaczymy zatem za kilka miesięcy, kto będzie trenerem The Spurs – mówił Niemiec w rozmowie z ESPN.

Przypomnijmy, że Klinsmann został selekcjonerem reprezentacji Niemiec w 2004 roku. Poprowadził tę ekipę do półfinału mundialu w 2006 roku. Ostatecznie pod jego batutą drużyna Die Mannschaft na tym turnieju zajęła trzecie miejsce. Później przejął stery nad Bayernem Monachium, gdzie nie zagrzał jednak długo miejsca, wygrywając zaledwie 25 z 44 spotkań. Ostatnio 56-latek prowadził natomiast Herthę Berlin, z którą rozstał się po zaledwie 10 tygodniach.

Manchester City
Tottenham
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. kwietnia 2021 16:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze