Kane: Musimy zdobyć puchar

Harry Kane
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Harry Kane

Harry Kane to jeden z najlepszych napastników na świecie. Do pełni szczęścia brakuje mu jednak pucharów, których jak dotąd nie miał okazji wygrać w barwach Tottenhamu. Sam zawodnik wierzy jednak, że w tym sezonie się to zmieni, o czym opowiedział w ostatnim wywiadzie na antenie Sky Sports.

Czytaj dalej…

Tottenham nie wygrał żadnego trofeum od 2008 roku. W tym sezonie klub radzi sobie jednak znakomicie, nadal licząc się w walce w kilku rozgrywkach. W końcowy sukces wierz sam Harry Kane, najlepszy napastnik Kogutów.

– Nie potrafię wyobrazić sobie lepszego momentu, niż ten, kiedy razem z tymi wszystkimi facetami, z którymi od wielu lat ciężko pracujemy na sukces, weźmiemy puchar i przywieziemy go do naszego wspólnego domu – powiedział Kane.

– Jesteś na dobrej drodze, co pokazał pierwszy mecz półfinałowy, który wygraliśmy 1:0. Nadal gramy także w Pucharze Anglii, mamy małą stratę do lidera w Premier League, a także mierzymy się z najlepszymi w Lidze Mistrzów. Możemy powalczyć o wygraną w każdej z tych rozgrywek. To wiele dla nas znaczy – dodał.

– Zawsze powtarzałem, że celem profesjonalnego gracza jest zdobywanie trofeów drużynowych. Chcę w tym sezonie zdobyć przynajmniej jedno. Głęboko wierzę, że to się uda. Musimy to zrobić – zakończył napastnik Tottenhamu.

Przypomnijmy, że Harry Kane jest jednym z najważniejszych piłkarzy klubu z Londynu. W tym sezonie jest on eksploatowany na każdym możliwym froncie, a łącznie zaliczył już ponad 2470 minut na boisku, strzelając dwadzieścia goli i notując sześć asyst.

Komentarze