Jeden gol zadecydował, beniaminek górą

Patrick Bamford
PressFocus Na zdjęciu: Patrick Bamford

Szóste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielę piłkarze Leeds United. Podopieczni Marcelo Bielsy skromnie 1:0 pokonali na własnym stadionie z Burnley.

Gospodarze do niedzielnego meczu przystąpili oczywiście z Mateuszem Klichem w wyjściowym składzie. Reprezentant Polski pozostaje jednym z najważniejszych zawodników beniaminka Premier League. Polak na murawie przebywał do 66 minuty.

Jedyna bramka meczu padła już w piątej minucie. Wówczas rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości Nicka Pope’a wykorzystał Patrick Bamford. W kolejnych minutach Leeds starało się kontrolować wydarzenia na boisku i robiło to całkiem skutecznie.

Piłkarze Burnley mieli swoje okazje do zdobycia bramki, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Ostatecznie trzy punkty trafiły na konto beniaminka, który tym samym umocnił się w środkowej części ligowej tabeli.