Jasna deklaracja Kloppa: chcemy znaleźć się w czołowej czwórce

Po wielkim zwycięstwie z Manchesterem United w szeregach Liverpoolu pojawił się spory optymizm. Jurgen Klopp wierzy, że uda się zakończyć sezon w czołowej czwórce.

Jurgen Klopp
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jurgen Klopp
  • Liverpool walczy o grę w przyszłej edycji Ligi Mistrzów
  • Po wspaniałym zwycięstwie z Manchesterem United wydaje się, że The Reds największe problemy mają za sobą
  • Jurgen Klopp deklaruje chęć walki o czołową czwórkę

Liverpool wraca do gry

Początek sezonu był w wykonaniu Liverpoolu fatalny. Szybko stało się jasne, że tym razem rywalizacja z Manchesterem City o mistrzostwo Anglii nie będzie miała miejsca. W ostatnich tygodniach w obozie The Reds pojawiło się natomiast wiele optymizmu. Kluczowy dla reszty sezonu może okazać się mecz z Manchesterem United na Anfield, który Liverpool wygrał aż 7-0.

Wicemistrzowie Anglii znajdują się obecnie na piątej lokacie i tracą trzy punkty do Tottenhamu. Jurgen Klopp otwarcie deklaruje, że celem jest zajęcie miejsca w czołowej czwórce i gra w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

– Walczymy o grę w Lidze Mistrzów, ale zobaczymy to za kilka tygodni. Chcemy zrobić, co możemy w tym sezonie, a to znaczy, że jeśli to możliwe, chcemy znaleźć się w czołowej czwórce.

Nic nie poprawia nastroju tak jak dobry mecz. Bardzo podobały mi się bramki, które zdobyliśmy, bo nie zawsze wykorzystuje się takie szanse. Można mieć siedem, osiem sytuacji w meczu, nawet przeciwko United, ale wykorzystanie ich wszystkich i strzelenia gola jest mało prawdopodobne. Jednak wszystko dobrze nam wyszło, gra w ofensywie i defensywie. Tak zdobywa się pewność siebie. 

– Nie powinniście oczekiwać, że znowu wykorzystamy każdą sytuację, ale musimy się postarać. Musimy wyciągać wiele z tamtego meczu i próbować odtworzyć nasz sposób gry, musimy być konsekwentni – mówi menedżer.

Zobacz również:

Mudryk odstawiony na ławkę. Niejasna sytuacja drogiego nabytku Chelsea
Mykchajło Mudryk

Graham Potter tłumaczy sytuację Mykhailo Mudryka Chelsea sprowadziła w styczniu Mykchajło Mudryka z myślą uczynienia z niego jednej z największych gwiazd w zespole. Potencjał reprezentanta Ukrainy oceniany jest bardzo wysoko, a on sam imponował grą w barwach Szachtara. Mimo to jak na razie nie spełnia pokładanych w nim nadziei. 22-latek rozpoczął na ławce rezerwowych każdy

Czytaj dalej…

Komentarze