Kapitan Liverpoolu wróci do gry dopiero za trzy tygodnie

Jordan Henderson
PressFocus Na zdjęciu: Jordan Henderson

Kapitan Liverpoolu Jordan Henderson będzie pauzował przez około trzy tygodnie z powodu kontuzji mięśniowej. 32-latek urazu nabawił się w zwycięskim meczu z Newcastle United rozegranym w zeszłą środę.

  • Henderson wróci do gry za trzy tygodnie
  • Anglik nabawił się kontuzji w meczu z Newcastle
  • Opuści mecze z Napoli, Ajaksem, Chelsea i Wolverhampton

Kolejne problemy kadrowe Liverpoolu

Jordan Henderson przechodził w ostatnich dniach badania. Prześwietlenie wykazało, że uraz nie jest aż tak poważny, jak mogłoby się to wydawać, jednak gracz Liverpoolu nie będzie do dyspozycji Jurgena Kloppa przez około trzy tygodnie.

To znaczy, że Anglik opuści środowe spotkanie z Napoli w Lidze Mistrzów. Zabraknie go także w rywalizacji z Wolverhampton, Chelsea oraz Ajaksem Amsterdam.

32-latek nie stracił nadziei, że zdąży wrócić na mecze Ligi Narodów, w których Anglia zagra przeciwko Włochom i Niemcom w drugiej połowie września. Jeśli jednak to mu się nie uda, z pewnością powinien wrócić na pierwszy mecz Liverpoolu po przerwie na spotkania międzypaństwowe, u siebie z Brighton 1 października.

Nieobecność Hendersona zbiega się z powrotem Thiago, który w poniedziałek wrócił do treningów. Jurgen Klopp musi zdecydować, czy reprezentant Hiszpanii jest gotowy na powrót przeciwko Napoli.

Zobacz również: “W Manchesterze United faworyzowano Anglików”

Komentarze