Hazard wspiera Sarriego

Eden Hazard
Eden Hazard fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim czasie lawina krytyki spadła na barki Maurizio Sarriego, na co wpływ miała przede wszystkim wysoka porażka Chelsea FC z Manchesterem City. Włoski trener może jednak liczyć na słowa wsparcia ze strony Edena Hazarda.

Czytaj dalej…

– Byliśmy mistrzami Anglii w sezonie 2016/17. Mówię o tym, bo sytuacja była podobna do tej, którą mamy obecnie. Też mieliśmy pewne kłopoty, ale ostatecznie mogliśmy celebrować sukces – mówił reprezentant Belgii cytowany przez Football Italia.

– Przegraliśmy z Arsenalem i Liverpoolem, a następnie całkowicie zmieniliśmy system gry. Zaliczyliśmy niewiarygodną liczbę zwycięskich gier, a pod koniec sezonu po prostu cieszyliśmy się z mistrzostwa. Dla menedżera, Antonio Conte, było to wyjątkowe, aby zdobyć tytuł w swoim pierwszym sezonie – dodał Hazard.

– Wszyscy menedżerowie, z którymi współpracowałem, nauczyli mnie czegoś. Było tak od momentu, gdy trafiłem pod skrzydła Claude’a Puela w Lille, a skończywszy teraz na  Maurizio Sarrim – kontynuował Belg.

– Każdy widział piłkę nożna inaczej, więc dlatego jestem teraz takim piłkarzem jakim jestem. Od każdego z trenerów otrzymywałem cenne wskazówki – powiedział.

– Jose Mourinho był wyjątkowy, ale sposób, w jaki swoje drużyny prowadzi Sarri i Garcia, jest bardziej podobny do mojej filozofii futbolu, w każdym razie od każdego z trenerów dużo się nauczyłem – skwitował Belg.

Komentarze