Gwiazda Manchesteru City przedłużyła kontrakt!

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne PressFocus

Dzień po ważnym zwycięstwie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów nad Borussią Dortmund (2:1), Manchester City opublikował kolejną pozytywną informację. Kontrakt z zespołem przedłużyła największa gwiazda drużyny, Kevin De Bruyne.

Kevin De Bruyne w Manchesterze przez dekadę

Umowa Kevina De Bruyne obowiązywała do czerwca 2023 roku, ale Manchester City nie zamierzał zwlekać z negocjacjami. Pomocnik, który dzień wcześniej zdobył bramkę i tytuł zawodnika meczu przeciwko Borussii Dortmund (2:1), przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata.

“Belg spędził na Etihad pięć i pół roku, w trakcie których dał się poznać jako jeden z najbardziej kreatywnych zawodników na świecie. Był to też czas sukcesów. De Bruyne sięgnął po dwa mistrzostwa Anglii, FA Cup i cztery Puchary Ligi, a także został Zawodnikiem 2020 Roku” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Zawodnik nie kryje szczęścia z przedłużenia kontraktu.

Nie mógłbym być szczęśliwszy. Odkąd dołączyłem do City w 2015 roku, poczułem się jak w domu. Kocham fanów, a moja rodzina zadomowiła się w Manchesterze. Moja gra również się rozwinęła. Ten klub jest nastawiony na sukces. Oferuje mi wszystko, czego potrzebuję, by zmaksymalizować moje wyniki, więc przedłużenie umowy było prostą decyzją. Gram najlepszą wersję piłki nożnej w mojej karierze i czuję, że przed nami jeszcze znacznie więcej. Pep Guardiola i ja postrzegamy futbol w ten sam sposób. Relacja z nim jest dla mnie bardzo ważna, bo nasze cele się pokrywają. Teraz skupiam się na pozytywnym zakończeniu obecnego sezonu. Nasze występy były doskonałe, ale musimy upewnić się, że zakończymy kampanię z trofeami, na które zasługujemy – wypowiedział się Kevin De Bruyne dla oficjalnej strony klubu.

Według Daily Mail, Belg zarabiać będzie 16 milionów funtów rocznie. Jeżeli wypełni swoją umowę, spędzi w Manchesterze dekadę i ma szansę napisać historię jako jeden z najlepszych pomocników w historii Premier League.

Komentarze