Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin / SPORT PICTURES

Guardiola: Nie możemy zaprzeczyć jakości United

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola przyjął z pokorą przegraną z Manchesterem United 1:2 w szlagierowym meczu 16. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.

Czytaj dalej…

Broniący tytułu The Citizens doznali już czwartej porażki w sezonie i tracą aż czternaście punktów do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

– Lubię styl gry mojego zespołu. Nie potrafiliśmy wykorzystać swoich szans, ale ogólnie robiliśmy to, co lubimy – podkreślił Guardiola dla oficjalnego serwisu mistrzów Anglii.

– Musimy poprawić naszą grę z kontrataku. Z reguły to my naciskamy na rywali, którzy bronią się głęboko i sami grają z kontrataku – zaznaczył opiekun The Citizens.

– Mieliśmy trochę trudności w pierwszej połowie, ale to może się zdarzyć. Jeśli coś robimy źle, to poprawimy się. Nie możemy jednak zaprzeczyć jakości United. Wyciągniemy wnioski na przyszłość – zapewnia Katalończyk.

– Jeśli w tym sezonie nie dogonimy Liverpoolu, to spróbujemy to zrobić w kolejnym. Czasami się nie wygrywa, ponieważ są lepsi i przegrywamy. Nie jest normalne wygrywanie wszystkich rozgrywek i trofeów. Ważne jest, aby się nie poddawać – podsumował Guardiola.

Komentarze