Guardiola i Pellegrini o ostatnim spotkaniu

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

W ostatnią niedzielę Manchester City wygrał z West Ham United w stosunku 1:0. Kilka zdań o tym meczu powiedzieli trenerzy tych klubów, czyli Pep Guardiola oraz Manuel Pellegrini.

Czytaj dalej…

– Graliśmy dobrze, ale kiedy widzę wynik 1:0 to wiem, że mogłoby być lepiej – zaczął opiekun Obywateli.

– Oczywiście wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Stworzyliśmy niesamowitą liczbę okazji strzeleckich, a totalnie zawiodła nasza skuteczność – dodał.

– Jestem jednak zachwycony tym, że udało nam się wygrać po spotkaniu z Chelsea. Te 120 minut było bardzo wymagające, ale na szczęście nie przełożyło się to na stratę punktów w lidze – kontynuował.

– Granie co trzy dni jest trudne, ale skoro nam się udało, tzn. że jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu. Jedno trofeum już obroniliśmy. Teraz czas na kolejne – zakończył.

Warto zaznaczyć, że o niedzielnym starciu wypowiedział się także Manuel Pellegrini, opiekun Młotów, który był szczególnie niezadowolony z podyktowanego karnego.

– Uważam, że mój zawodnik nie powinien być ukarany za kontakt z Bernardo Silvą. Takich karnych nie powinno się gwizdać – zaczął szkoleniowiec West Hamu.

– Bardzo dobrze broniliśmy się w tym meczu, a oni wygrali tylko 1:0, więc uważam, że taka jedenastka to wypaczenie wyniku. Nie mogę być więc zadowolony z tego meczu – podsumował chilijski trener piłkarski.

Komentarze