Guardiola: Byliśmy szybsi

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. fcbarcelona.cat Na zdjęciu: Josep Guardiola

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola przyznał, że szybkość i tempo gry pozwoliły jego drużynie na odniesienie efektownego zwycięstwa 9:0 nad Burton Albion w pierwszym półfinałowym spotkaniu Carabao Cup.

Czytaj dalej…

– Nie jest łatwo rozgrywać tego typu spotkania z drużynami z niższego szczebla. Rozmawialiśmy o poważnym traktowaniu i zaczęliśmy całkiem dobrze. W okresie pomiędzy pierwszą a drugą bramkę mieliśmy problemy. Nie wygrywaliśmy długich piłek, byliśmy zbyt pasywni w tych sytuacjach – powiedział Guardiola.

– Ale po drugiej i trzeciej bramce było już łatwiej. W drugiej połowie zwiększyliśmy przewagę i wiedzieliśmy, że różnicą w tej rywalizacji jest rytm. Jesteśmy szybsi. Na początku mogli utrzymać ten rytm, ale ostatecznie odstawali i to był powód, dla którego było nam łatwiej – dodał hiszpański szkoleniowiec.

– Wynik jest dobry, a my jesteśmy już w finale. Oczywiście, musimy rozegrać drugie spotkanie, które zamierzamy potraktować poważnie, ale cieszymy się, że jesteśmy tam ponownie, podobnie jak w ubiegłym sezonie. Gratulujemy naszym przeciwnikom z Burton, ponieważ mieli niesamowity turniej. Pokonali Burnley, Middlesbrough i Aston Villę, więc muszą być z siebie dumni – dodał.

Komentarze