Mason Greenwood
Mason Greenwood PressFocus

“Greenwood potrzebuje psychologa sportowego”

W ostatnich miesiącach w kontekście Masona Greenwooda częściej słyszeliśmy o problemach wychowawczych niż dokonaniach na boisku. Radą dla 19-latka służy Andros Townsend.

Czytaj dalej…

Pomimo imponującego wejścia do dorosłej drużyny Manchesteru United w zeszłym sezonie, Mason Greenwood jest mocno kwestionowany za swoje życie pozaboiskowe. We wrześniu Anglik został wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji, gdy z kolegą z drużyny, Philem Fodenem, zaprosili kobiety do hotelu drużynowego w Islandii, przez co złamał protokół dotyczący COVID-19. Manchester United po tym incydencie wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest rozczarowany postawą swego młodego gracza. W klubie podważa się także styl życia Greenwooda, a konkretnie ilość jego snu i odpoczynku, niezbędnego, by móc rywalizować na najwyższym poziomie sportowym. W poniedziałek Czerwone Diabły musiały zaprzeczać doniesieniom medialnym na temat konfliktu pomiędzy młodym Anglikiem a Bruno Fernandesem na treningu. Jeszcze wcześniej, w sobotę, Greenwood nie wziął udziału w meczu swojej drużyny z Evertonem (3:1), oficjalnie z powodu choroby, ale “Daily Mail” donosił, że prawdziwym powodem była postawa Anglika na treningu, oceniona jako “poniżej normy”.

– Oczywiście, każdy piłkarz musi sam do tego dojść, ale mogę zrozumieć, że Greenwood przeżywa ciężkie czasy przez to, że media najpierw go podbudowywały, by teraz sprowadzić na ziemię. To trudne. Mason potrzebuje wokół siebie doświadczonych graczy, jak Harry Maguire, którzy już przez to przechodzili, by się nim zajęli. Potrzebuje też, by menedżer stał po jego stronie i obstawiam, że Ole tak robi. Niezbędna jest też rodzina i dobrzy przyjaciele, ale inną sprawą jest, że powinien spotkać się z psychologiem sportowym. Kimś, kto rozmawiał już z innymi zawodnikami będącymi w jego sytuacji i który z zewnątrz zobaczy, co może mu pomóc – skomentował sytuację młodszego kolegi Andros Townsend, zawodnik Crystal Palace.

19-latek w zeszłym sezonie zrobił wrażenie na całej Europie, zdobywając 19 bramek w 51 występach w barwach Czerwonych Diabłów. W obecnej kampanii nie zdołał jeszcze rozegrać pełnych 90 minut; w ośmiu spotkaniach dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Komentarze