Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Gigantyczne zarobki Sancho w Man Utd

Im bliżej finalizacji transferu Jadona Sancho z Borussii Dortmund do Manchesteru United, tym poznajemy coraz więcej jego szczegółów. Niemiecki Bild ujawnił we wtorek wysokość wynagrodzenia, które utalentowanemu Anglikowi zagwarantuje pięcioletnia umowa z Czerwonymi Diabłami.

Czytaj dalej…

W poniedziałek media informowały, że Sancho doszedł już do porozumienia z klubem z Old Trafford w sprawie warunków indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać przez pięć najbliższych lat. Teraz poznaliśmy wynagrodzenie, jakie 20-latek będzie otrzymywał za grę w Manchesterze United

Według informacji przekazanych przez Bild, każdego tygodnia na konto zawodnika trafiać będzie 340 tysięcy funtów! W przeliczeniu na euro, daje to wynagrodzenie w wysokości 17,6 miliona euro rocznie. To kwota prawie trzy razy wyższa od tej, którą piłkarz otrzymuje obecnie w Borussii Dortmund.

Jeżeli informacje się potwierdzą, Sancho zostanie drugim najlepiej opłacanym zawodnikiem Manchesteru United. Na wyższe wynagrodzenie może obecnie liczyć bramkarz David de Gea, który otrzymuje 375 tysięcy funtów tygodniowo. Wynagrodzenie utalentowanego Anglika będzie również trzecim najwyższym wynagrodzeniem w całej Premier League.

Finalizacja transferu Sancho do 10 sierpnia

Oba kluby cały czas prowadzą negocjacje w sprawie warunków transferu, którego łączona kwota ma opiewać na 120 milionów euro. Borussia Dortmund nie zamierza w tej kwestii ustępować, ale jest gotowa rozłożyć płatność na raty. Teraz na konto niemieckiego klubu miałaby trafić większa część tej kwoty, a pozostałą część klub z Manchesteru United zapłaciłby w dwóch ratach w ciągu w dwóch najbliższych lat.

Rozmowy w tej sprawie są na zaawansowanym etapie i wkrótce możemy spodziewać się ich finalizacji. Przedstawiciele Borussii Dortmund chcieliby zamknąć sprawę do 10 sierpnia, kiedy drużyna wyjeżdża na zgrupowanie do Szwajcarii.

Komentarze