Fala nienawiści względem Freda. Powodem przegrany mecz

Fred
Fred PressFocus

Manchester United przegrał mecz na szczycie angielskiej Premier League z Liverpoolem 2:4. Po spotkaniu w mediach społecznościowych obrażany przez kibiców był jeden z piłkarzy gospodarzy, Fred. Sprawą zajęły się już odpowiednie służby.

Jak donosi BBC, moderatorzy Instagrama szybko zareagowali na całe zdarzenie. Pełne nienawiści komentarze zostały usunięte, a wiele kont zablokowano. To nie pierwszy raz, gdy Fred spotyka się z falą nienawiści i rasizmem w sieci. Wydarzyło się to już wcześniej w trakcie tego sezonu.

Bojkot mediów społecznościowych

Warto przypomnieć, że niespełna dwa tygodnie temu kluby na Wyspach Brytyjskich zdecydowały się solidarnie zbojkotować na cztery dni media społecznościowe, by zwrócić uwagę na nienawistne komentarze pojawiające się na takich platformach jak Facebook, Twitter czy Instagram.

Premier League przeprowadziła badania, z których wynika, że w okresie między wrześniem 2019 a lutym 2021 przemoc słowna w kierunku piłkarzy w Internecie wzrosła o 350 procent.

Wspomniany Fred wywodzi się z Brazylii, a do Manchesteru United trafił w 2018 roku z Szachtara Donieck. W tym sezonie rozegrał 46 meczów dla Czerwonych Diabłów. Zdobył w nich jednego gola.

Aktualny kontrakt Freda z Manchesterem United jest ważny do czerwca 2023 roku. Wycenia się go na 22 miliony euro.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. maja 2021 18:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze