Erik ten Hag mocno oberwał. Legenda Manchesteru United ostro o szkoleniowcu

Legenda Manchesteru United, Dwight Yorke, skrytykował Erika ten Haga za niewystarczająco dobre wyniki w tym sezonie. Podkreślił, że klub pod jego wodzą przegrał w tym sezonie więcej meczów niż pod opieką Ole Gunnara Solskjaera.

Erik ten Hag
PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Erik ten Hag objął Manchester United przed tym sezonem
  • Wydawało się, że Czerwone Diabły włączą się do walki o mistrzostwo Anglii
  • Ostatnio zespół zaczął odnosić słabsze wyniki, za co szkoleniowca skrytykował Dwight Yorke

Dwight Yorke ostro o Eriku ten Hagu

Czerwone Diabły pod wodzą Solskjaera przegrały osiem meczów w Premier League w sezonie 2019/20, zajmując trzecie miejsce w tabeli, a następnie zaledwie sześć meczów w sezonie 2020/21, zajmując drugie miejsce. W aktualnym sezonie Manchester United zaliczył już dziewięć przegranych meczów ligowych. Zespół zajmuje obecnie czwarte miejsce, chociaż ich pozycja jest poważnie zagrożona, bo wskoczyć do czołówki będzie chciał Liverpool. Z tego powodu swoje niezadowolenie wyraził Dwight Yorke, legendarny napastnik klubu z Old Trafford.

– Manchester United dotarł do finału Pucharu Anglii, wygrał Puchar Carabao i zaszedł daleko w Lidze Europy, więc to jest postęp, ale Ten Hag przegrywa więcej meczów w Premier League niż Solskjaer w sezonach 2019/20 i 2020/21. […] Wyniki w tym sezonie nie były wystarczająco dobre, Manchester United ogląda się przez ramię i desperacko próbuje utrzymać czwarte miejsce, nie jestem pewien, czy klub chce być w tym miejscu – grzmi Dwight Yorke.

– Ten Hag otrzymuje pochwały, gdy drużyna gra dobrze, musi też przyjąć krytykę, gdy coś pójdzie nie tak. […] Rozczarowującą rzeczą w moich obserwacjach w tych meczach jest to, że Manchester United nie wie, jak brzydko wygrywać, zawsze musi to być ładny mecz piłki nożnej. Rzadko wygrywamy mecze 1:0. W piłce nożnej nie chodzi o strzelanie mnóstwa bramek, chodzi o uzyskiwanie wyników i zakasywanie rękawów w niektórych meczach, takich jak mecz West Ham – stwierdził legendarny napastnik.

Zobacz także: Potężna afera w Brazylii. Piłkarze najlepszych klubów zamieszani w ustawianie meczów

Komentarze