Ten Hag o Cristiano: chcę wydobyć z niego to, co najlepsze

Cristiano Ronaldo powoli wraca do formy, co potwierdził w ostatnim występie przeciwko Evertonowi. Erik ten Hag jest zadowolony z faktu, że Portugalczyk coraz lepiej się prezentuje.

• Ronaldo wreszcie otworzył swój licznik goli w tym sezonie Premier League
  • 37-latek w meczu z Evertonem zmienił Martiala i chwilę później zdobył bramkę
  • Erik ten Hag zapowiada, że będzie wspierał swojego podopiecznego

CR7 powróci do wyjściowej jedenastki “Czerwonych Diabłów”?

Manchester United pokonał Everton wynikiem 2:1 w wyjazdowym spotkaniu w ramach 10. kolejki Premier League. Ten pojedynek miał szczególne znaczenie dla Cristiano Ronaldo, który wreszcie się odblokował na angielskich boiskach. Portugalczyk w 29. minucie wszedł za kontuzjowanego Anthony’ego Martiala, a jeszcze przed przerwą strzelił swojego gola.

Głos na temat ostatniej dyspozycji pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki zabrał trener Manchesteru United Erik ten Hag. – Chcę wspierać Cristiano Ronaldo w możliwie jak najlepszy sposób. Pragnę wydobyć z niego to, co najlepsze. On teraz jest w lepszej formie i jestem z tego powodu zadowolony – przyznał holenderski szkoleniowiec.

Kapitan reprezentacji Portugalii podczas obecnej kampanii rozegrał 10 meczów, ale często zaczynał spotkania na ławce rezerwowych. 37-letni napastnik w tym czasie zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Spekuluje się, że CR7 już zimą będzie chciał opuścić Old Trafford, ale niewykluczone, że ostatecznie pozostanie w czerwonej części Manchesteru do końca aktualnego sezonu.

Cristiano Ronaldo po raz drugi do zespołu “Czerwonych Diabłów” trafił w sierpniu 2021 roku. Wówczas Manchester United zapłacił za kartę zawodniczą legendarnego piłkarza około 17 mln euro. Portugalczyk w swoim CV ma również Real Madryt, Juventus oraz Sporting Lizbona.