El. Euro 2020: Siedem goli i awans Anglii

Harry Kane

Reprezentacja Anglii efektownie 7:0 pokonała na Wembley Czarnogórę i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego Euro 2020. Hattricka w czwartkowym meczu ustrzelił Harry Kane.

Reprezentacja Anglii od początku ruszyła do ataku. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bowiem gospodarzy w 11. minucie na prowadzenie wyprowadził Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał dośrodkowanie Bena Chilwella z lewej strony boiska.

Siedem minut później podopieczni Garetha Southgate’a prowadzili już 2:0. Po centrze Chilwella z rzutu wolnego, pojedynek w polu karnym z rywalem wygrał Harry Kane i uderzeniem głową trafił do siatki. W 24. minucie napastnik Tottenhamu Hotspur miał już na swoim koncie dwa trafienia, ponownie trafiając do siatki głową, ponownie po zagraniu Chilwella, który tym samym zapisał na swoje konto trzecią asystę.

W 30. minucie na 4:0 podwyższył Marcus Rashford, który pokonał bramkarza Czarnogóry uderzeniem z około dziesięciu metrów. Wcześniej bliski trafienia do siatki był Maguire. Gospodarze wcale nie zamierzali na tym poprzestawać i jeszcze przed przerwą zdobyli piątego gola. Hattricka w 37. minucie skompletował Kane, który trafił do bramki po zagraniu Alexandra-Arnolda z prawej strony boiska.

W drugiej połowie Anglicy dołożyli jeszcze dwa gole. W 66. minucie piłka wylądowała w czarnogórskiej bramce po niefortunnym zagraniu Sofranaca. Wynik spotkania na 7:0 w 84. minucie ustalił Tammy Abraham, który strzałem z kilku metrów wykorzystał podanie Jadona Sancho.

Anglia – Czarnogóra 7:0 (5:0)

1:0 Oxlade-Chamberlain 11′