Man Utd opublikował wyniki finansowe. Wzrost długu względem poprzedniego roku

Old Trafford
fot. PressFocus Na zdjęciu: Old Trafford

Manchester United ujawnił roczne wyniki finansowe za okres do 30 czerwca 2022 roku. Angielski gigant zanotował stratę oraz wzrost długu, który wynosi obecnie aż 514,9 miliona funtów.

  • Manchester United opublikował wyniki finansowe za sezon 2021/2022
  • Po transferach Raphaela Varane’a, Jadona Sancho oraz Cristiano Ronaldo wzrosły wydatki na pensje
  • W stosunku do poprzedniego roku, “Czerwone Diabły” zanotowały wzrost długu do 514,9 miliona funtów

Ogromna strata Manchesteru United

Manchester United to jeden z największych gigantów współczesnego futbolu. W ostatnich latach mierzy się natomiast z wieloma problemami, a ogromne wkłady finansowe niekoniecznie mają odzwierciedlenie w wynikach sportowych. “Czerwone Diabły” ujawniły wyniki finansowe za sezon 2021/2022 i są one mocno szokujące. W stosunku do poprzedniego roku dług klubu wzrósł aż do 514,9 miliona funtów.

Stanowi to wzrost o 95,4 miliona funtów w stosunku do 2021 roku. Manchester United odnotował również wzrost straty do 115,5 mln funtów za rok. Strata operacyjna wyniosła 87,4 mln funtów, co oznacza wzrost o 137% w stosunku do roku poprzedniego.

Manchester United przekonuje, że na taki stan rzeczy wpływ miały skutki spowodowane pandemią koronawirusa. Istotną kwestię odegrało także letnie okienko transferowe, w trakcie którego zespół wzmocnili Jadon Sancho, Cristiano Ronaldo oraz Raphael Varane. Fundusze przeznaczone na pensje dla pracowników wyniosły 384,2 mln funtów, co oznacza wzrost o 61,6 mln funtów.

Sytuację finansową angielskiego klubu skomentował dyrektor Richard Arnold.

Podstawową misją naszego klubu jest wygrywanie meczów piłkarskich i zapewnianie rozrywki naszym fanom. Od naszego ostatniego raportu o zarobkach wzmocniliśmy nasz męski skład pierwszej drużyny, zakończyliśmy udane letnie tournée i ustanowiliśmy fundament, z którego można budować w początkowej fazie sezonu 2022/23 pod naszym nowym menedżerem Erikiem ten Hag.

Chociaż jest jeszcze wiele do zrobienia, wszyscy w klubie są zgodni co do jasnej strategii, aby zapewnić trwały sukces na boisku i zrównoważony model ekonomiczny poza nim, z obopólną korzyścią dla fanów, akcjonariuszy i innych interesariuszy – przekonuje Arnold.

Zobacz również: Man Utd wydał krocie na odszkodowania Solskjaera i Rangnicka

Komentarze