De Bruyne: Wyścig o tytuł jest niezwykły

Kevin De Bruyne
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Kevin De Bruyne

Kevin de Bruyne cieszy się z tego, że rywalizacja o mistrzowski tytuł w obecnym sezonie Premier League jest tak zacięta. W niedzielę Manchester City pewnie 3:0 pokonał Huddersfield i cały czas traci cztery punkty do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

Czytaj dalej…

– Są dwie drużyny, a nawet Tottenham, które mają bardzo dużo punktów na tym etapie sezonu – powiedział De Bruyne, którego drużyna w poprzednim sezonie zakończyła rozgrywki z 19 punktami przewagi.

– To dość niezwykłe, ponieważ w wielu sezonach miałbyś 10 lub 12 punktów przewagi, ale w obecnych rozgrywkach jest bardzo ciasno i to mi się podoba. Lubię, gdy jest rywalizacja. W końcu właśnie o to chodzi – kontynuował.

De Bruyne powoli wraca do wysokiej formy, po tym jak pauzował z powodu kontuzji kolana. Belg wrócił na boisko w połowie grudnia, ale jest powoli wprowadzany przez menedżera Josepa Guardiolę.

– Oczywiście wyglądam coraz lepiej. Potrzebuję odpowiednio wprowadzenia, ponieważ nie jestem przyzwyczajony do gry do trzy dni. Dążę do tego. Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki gram. To nie to samo, co w ubiegłym roku, ale można było się tego spodziewać – powiedział De Bruyne.

Komentarze