David Luiz stanął w obronie Jorginho

David Luiz
Obserwuj nas w
fot. Rafał Rusek Na zdjęciu: David Luiz

Obrońca Chelsea David Luiz zasugerował, że krytycy Jorginho nie rozumieją piłki nożnej, podkreślając, że zadaniem włoskiego pomocnika nie jest wypracowywanie bramek.

Czytaj dalej…

Jorginho został zaatakowany przez niektóre angielskie media za brak asysty mimo dokonania ponad 2000 podań.

– Wiem, jak to wygląda dla Jorginho. Kiedy ponownie podpisywałem kontrakt z Chelsea, już pierwszego dnia, ludzie śmiali się z tego i nie okazywali mi żadnego szacunku – powiedział David Luiz.

– Ludzie mogą mieć swoje zdanie, ale jeśli wyrażają je z większym szacunkiem, to jest milej. Ale niektórzy ludzie na świecie nie mają takiego samego wykształcenia czy uprzejmości. Jorginho jest wspaniałym zawodnikiem – kontynuował.

– To dlatego, że gra dla Chelsea. Kiedy grasz w Chelsea, dużej drużyny, musisz zrozumieć, że każdy będzie cię krytykował. Ale kiedy wszystko pójdzie dobrze, każdy będzie klaskał – dodał David Luiz.

– To jego pierwszy sezon w Anglii i dla nikogo nie jest to łatwe, ale wykonuje niesamowitą pracę. Nie sądzę, aby uczciwym było mówienie o liczbie asyst, których dokonał bez porównania go z zawodnikami, którzy grają na tej samej głębokiej pozycji. Wszystko zależy od filozofii i sposobu gry – powiedział Brazylijczyk.

Komentarze