Conte wciąż na wojennym szlaku z Chelsea

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień The Times sprawa związana z konfliktem na linii Antonio Conte-Chelsea FC może niebawem trafić do Sądu Najwyższego. Przypomnijmy, że Włoch domaga się od swojego byłego klubu wypłaty dziewięciu milionów funtów w związku z przedwczesnym rozwiązaniem z nim umowy.

Czytaj dalej…

Chelsea nie zamierza jednak wypłacać pieniędzy byłemu selekcjonerowi reprezentacji Włoch, uważając, że Conte złamał swoim zachowaniem warunki kontraktu. Londyński klub przekonuje, że to właśnie postawa 47-latka przyczyniła się do tego, że Diego Costa zdecydował się zmienić barwy klubowe.

Dodajmy, że właściciel Chelsea w osobie Romana Abramowicza od momentu, gdy przejął klub w 2003 roku, zapłacił ponad 70 milionów funtów odszkodowania zwolnionym trenerom. Conte był dziewiątym trenerem zwolnionym z Chelsea w trakcie panowania rosyjskiego milionera w ekipie z zachodniego Londynu.

Niewykluczone, że kolejnym szkoleniowcem, który pożegna się z pracą w londyńskim klubie będzie Maurizio Sarri, którego praca jest cały czas analizowana przez klubowe władze.

Komentarze