Chelsea ratuje remis z Wilkami

Eden Hazard

Piłkarze Chelsea byli blisko doznania siódmej porażki w obecnym sezonie. W niedzielnym meczu zremisowali na Stamford Bridge 1:1 z Wolverhampton Wanderers, ratując jeden punkt w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt ciekawego widowiska. Brakowało klarownych sytuacji, rozczarowująca była przede wszystkim gra podopiecznych Maurizio Sarriego. Goście, czego można się było spodziewać, wyczekiwali głównie na okazję do zaskoczenia rywali.

Taka nadarzyła się w 56. minucie. Goście przeprowadzili szybką akcję, po wymienieniu kilku podań, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Chelsea znalazł się Raul Jimenez i dość szczęśliwie skierował futbolówkę do siatki.

Od tego momentu wyraźnie do pracy zabrali się gospodarze. Na bramkę Wilków groźnie uderzali Gonzalo Higuain i Willian, ale świetnie spisywał się bramkarz. Wydawało się, że gościom uda się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Tak jednak ostatecznie się nie stało. W doliczonym czasie gry bohaterem Chelsea został Eden Hazard, który zbiegł z piłką do środka, a następnie precyzyjnym uderzeniem z dystansu umieścił futbolówkę w bramce tuż przy słupku.

Chelsea FC – Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0)
0:1 Jimenez 56′
1:1 Hazard 90+2′