Chelsea ma nowego trenera. Potwierdziły się medialne spekulacje

Mauricio Pochettino został nowym trenerem Chelsea. The Blues wydali oficjalny komunikat. Argentyńczyk podpisze dwuletni kontrakt.

Mauricio Pochettino
PressFocus Na zdjęciu: Mauricio Pochettino
  • Chelsea długo poszukiwała nowego trenera
  • Tymczasową opcją był Frank Lampard
  • Oficjalnie ogłoszono, że nowym szkoleniowcem The Blues został Mauricio Pochettino

Mauricio Pochettino nowym trenerem Chelsea

Medialne spekulacje dobiegły końca. Mauricio Pochettino został ogłoszony jako nowy szkoleniowiec Chelsea. Argentyńczyk rozpocznie swoją nową rolę 1 lipca 2023 roku na podstawie dwuletniego kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Doświadczenie Mauricio, standardy doskonałości, cechy przywódcze i charakter przysłużą się Chelsea. To zwycięski trener, który pracował na najwyższych szczeblach, w wielu ligach. Jego etos, taktyczne podejście i zaangażowanie w rozwój uczyniły go wyjątkowym kandydatem – powiedzieli Laurence Stewart i Paul Winstanley, dyrektorzy sportowi Chelsea.

– Drużyna przeprowadziła staranny i przemyślany proces, z którego zarząd jest dumny. Cieszymy się, że Mauricio dołączy do Chelsea. Mauricio to światowej klasy trener z wyjątkowym dorobkiem. Wszyscy nie możemy się doczekać, kiedy będziemy go mieć na pokładzie – przyznali właściciele Chelsea.

Zobacz także: Guardiola zadzwonił do gwiazdy PSG. Szykuje się hitowy transfer?

Komentarze