Lampard: Havertz to bardzo interesujący piłkarz

Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Kai Havertz jest jednym z ostatnich wzmocnień Chelsea FC przed startem nowej kampanii. Tymczasem w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu z zachodniego Londynu pochwał w kierunku reprezentanta Niemiec nie szczędził menedżer The Blues.

Czytaj dalej…

Kai Havertz trafił do teamu z zachodniego Londynu z Bayeru Leverkusen, wiążąc swoją przyszłość z Chelsea do 2025 roku. Frank Lampard na łamach oficjalnej strony internetowej pozwolił sobie na kilka zdań na temat niemieckiego pomocnika.

– Kai jest naprawdę ciekawym poważnym wzmocnieniem nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla klubu – powiedział opiekun The Blues cytowany przez Chelseafc.com.

Lampard pod wrażeniem pokory Havertza

– Jest zawodnikiem, którego znam od dawna. Od jakiegoś czasu zwracam szczególną uwagę na tego typu piłkarzy. Zdawałem sobie sprawę z jego talentu i wraz z klubem wiemy, co robić, aby się rozwijać i poprawiać na różnych płaszczyznach – kontynuował Lampard.

– Jeśli chodzi o osobowość Havertza, byłem absolutnie pod wrażeniem tego, jak jest pokorny i twardą stąpa po ziemi. Niesamowite jest też to, jak jest podekscytowany tym, że dołączył do Chelsea. Nie ukrywa też, że chce być najlepszym zawodnikiem w zespole, chcąc naprawdę udowodnić swoją przydatność w zespole – przekonywał Anglik.

21-letni zawodnik wzmocnił londyński team w drugiej linii, ale może też wzmocnić drużynę w ataku lub być ustawionym na skrzydle, a także za plecami napastnika. Jedną z mocnych stron Havertza jest jego wszechstronność.

Komentarze