Cenny punkt Evertonu, Leicester za mocne dla Norwich

Leicester City
PressFocus Na zdjęciu: Leicester City

O godzinie 20:45 rozpoczęły się dwa spotkania Premier League. Watford bezbramkowo zremisował z walczącym o utrzymanie Evertonem. Z kolei Leicester pewnie ograło 3:0 Norwich City po dwóch golach Vardy’ego oraz jednym trafieniu Maddisona.

• Leicester pewnie wygrywa z Norwich
  • Everton bezbramkowo remisuje z Watfordem
  • Zespół Francka Lamparda robi kolejny krok w kierunku utrzymania

Vardy daje Leicester trzy punkty w meczu z Norwich

Spotkanie z Leicester City z Nowrich odbyło się o przysłowiową pietruszkę. Lisy zajmują dziesiątą lokatę w tabeli Premier League, z kolei goście zajmowali przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli i są już pewni spadku do Championship. Mogą jedynie powalczyć o przeskoczenie w tabeli dziewiętnastego Watfordu. W pierwszej połowie, mimo iż goli nie było, zawodnicy obu drużyn stworzyli kilka ciekawych sytuacji, a spotkanie choć nie było spektakularnym widowiskiem to oglądało się dobrze.

Jednak w drugiej części gry nie było już żadnych wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Lisy totalnie zdominowały ten pojedynek nie pozwalając gościom na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Wynik spotkania otworzył 54. minucie Vardy, który na listę strzelców wpisał się także drugi raz w 62. minucie. Rezultat ustalił w 70. minucie Maddison. Gospodarze oddali trzy celne strzały w po zmianie stron, ale wykazali się przy tym znakomitą skutecznością trzy razy trafiając do siatki rywala.

Cenny remis Evertonu, zespół Lamprada bliżej utrzymania

Dla Evertonu to był kolejny mecz o życie. Zespół Franka Lamparda punktów potrzebuje jak tlenu, aby utrzymać się w Premier League. Gościom nie udało się triumfować w tym spotkaniu mimo sporej przewagi. Gospodarze nie zdołali oddać w tym spotkaniu ani jednego celnego strzału. Zdecydowanie więcej okazji stworzyili sobie przyjezdni, którzy jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobytym golem.

Everton zdobywa cenny punkt w walce o utrzymanie. The Toffees mają obecnie dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Leeds United i jeden rozegrany mecz mniej. To sprawia, że zespół Franka Lamparda z optymizmem może patrzyć w kierunku pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.