Carragher nie szczędził krytyki w kierunku Lukaku. “Bomba zegarowa w szatni Chelsea”

Romelu Lukaku
fot. PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Romelu Lukaku od momentu, gdy udzielił kontrowersyjnego wywiadu włoskim mediom, nie ma łatwego życia w Londynie. Belg w rozmowie z dziennikarzem Sky Italia zasugerował, że kwestią czasu jest, kiedy wróci do Interu Mediolan. Tymczasem ostatnio na temat reprezentanta Belgii wypowiedział się Jamie Carragher, nie zostawiając na zawodniku The Blues suchej nitki.

  • Romelu Lukaku od momentu, gdy wrócił do Chelsea latem, nie prezentuje takiej dyspozycji, jak w szeregach Nerazzurrich
  • Belgijski napastnik w jednej z rozmów zapowiedział, że niebawem może rozstać się z klubem z Londynu, czym rozzłościć trenera Thomasa Tuchela
  • Jamie Carragher stwierdził z kolei, że Chelsea bez Lukaku prezentuje się lepiej w ofensywie

Lukaku na wylocie z Chelsea?

Romelu Lukaku w trakcie trwającego sezonu nie przypomina zawodnika, który cieszył swoją skutecznością kibiców Interu Mediolan. Bardzo przypomina zawodnika, który rozczarowała w Man Utd.

Belg dołączył do teamu ze Stamford Bridge za blisko 100 milionów funtów latem minionego roku. W pierwszych spotkaniach w nowym/starym klubie Lukaku zdobywał bramki. Wszystko wskazywało zatem na to, że dla działaczy Chelsea transfer z udziałem piłkarza był strzałem w dziesiątkę. W kolejnych występach już jednak tak dobrze nie było.

Ogólnie w 15 spotkaniach ligowych w tej kampanii reprezentant Belgii zdobył pięć bramek. O ile słabsza skuteczność piłkarza mogłaby jeszcze przejść niezauważenie, to wywiad, którego zawodnik udzielił Sky Italia, sprawił, że piłkarz w Chelsea nie może liczyć już na żadną taryfę ulgową. Jamie Carragher ostatnio stwierdził, że Lukaku dzisiaj bardziej przypomina napastnika, którym był w Man Utd, niż tego, który grał w Interze.

Carragher nie owija w bawełnę w sprawie Lukaku

“Kiedy Romelu Lukaku podpisał kontrakt z Chelsea, był innym zawodnikiem niż ten, który opuścił Manchester United” – napisał były piłkarz Liverpoolu w swoim felietonie dla The Telegraph.

“Cała rozmowa o tym, jak kilka lat pracy z przeciwnikiem tego weekendu, Antonio Conte, poprawiło taktykę gry Lukaku, okazało się przedwczesne. Thomas Tuchel zarządza tym samym napastnikiem, który spowodował, że Manchester United stracił cierpliwość i sprzedał go Interowi Mediolan” – czytamy dalej.

“Dlatego nie mogę przestać myśleć, że w szatni Chelsea pojawiła się bomba zegarowa, a zawodnik i klub już tracą do siebie cierpliwość. Niedawna furia wywołana wywiadem, którego Lukaku udzielił włoskim mediom, była wskazówką tego, co może nastąpić” – napisał Anglik.

W najbliższą niedzielę Chelsea w spotkaniu 23. kolejki Premier League zmierzy się z Tottenhamem Hotspur. Spotkanie zacznie się o 17:30.

Czytaj więcej: Ruediger oczekuje kroci od Chelsea. Ważą się losy przyszłości Niemca

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23 stycznia 2022 17:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze