Carabao Cup: Dziewięć goli Man City

Gabriel Jesus

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo w krajowym pucharze odnieśli piłkarze Manchesteru City, którzy tym razem 8:0 rozgromili na Etihad Stadium Burton Albion. Tym samym praktycznie zagwarantowali się udział w finale Carabao Cup (Pucharu Ligi Angielskiej).

Podopieczni Josepa Guardioli byli naturalnie murowanym faworytem do awansu. Losy rywalizacji chcieli definitywnie rozstrzygnąć w pierwszym spotkaniu i tak też się stało.

Obywatele już w pierwszej połowie cztery razy umieścili piłkę w bramce grającego na co dzień w League One zespołu Burton Albion. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus, a po jednym trafieniu dołożyli Kevin de Bruyne i Oleksandr Zinchenko.

W drugiej połowie mistrzowie Anglii nie zwolnili tempa i dołożyli kolejne gole. Swojego trzeciego i czwartego gola w tym meczu zdobył Gabriel Jesus, na listę strzelców wpisali się także Phil Foden, Kyle Walke i Riyad Mahrez. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Manchesteru City 9:0.

Manchester City – Burton Albino 9:0 (4:0)
1:0 De Buryne 5′