Były gracz Lazio i Liverpoolu kończy karierę. Zadecydowały względy zdrowotne

Lucas Leiva zdecydował się zakończyć karierę. Były zawodnik Liverpoolu i Lazio ostatnio występował w Gremio Porto Alegre. Zapewne Brazylijczyk nadal cieszyłby się z obecności na boisku, jednak do zawieszania butów na kołku zmusiły go względny zdrowotne.

Lucas Leiva
PressFocus Na zdjęciu: Lucas Leiva
  • Lucas Leiva zakończył karierę
  • To efekt problemów zdrowotnych
  • Brazylijczyk ostatnio reprezentował barwy Gremio

Były pomocnik Liverpoolu kończy futbolową przygodę

Lucas Leiva w wieku 36 lat ogłosił zakończenie kariery. Były pomocnik Liverpoolu musiał zrezygnować z profesjonalnego uprawiania futbolu z powodu choroby serca. 22-krotny reprezentant Brazylii przeszedł kolejne badania po wykryciu problemu podczas rutynowych badań przesiewowych w grudniu. Na konferencji prasowej wyjaśnił, że zgodnie z zaleceniami lekarzy będzie musiał zawiesić buty na kołku.

– To był trudny okres. Myślę, że po raz pierwszy płakałem w związku z tymi wydarzeniami. Kończę tam, gdzie chcę, ale nie tak, jak chcę. Jestem pewien, że teraz rozpocznie się nowy etap w moim życiu. Miałem wielką nadzieję, że może się to odwrócić, ale tak się nie stało. Moje zdrowie jest na pierwszym miejscu.

– Poradziliśmy Lucasowi, aby nie kontynuował intensywnych działań, ponieważ może to stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia – powiedział doktor Marcio Dornelles.

Lucas Leiva w poprzednim sezonie zaliczył łącznie aż 62 spotkania. Brazylijczyk podczas swojej kariery reprezentował barwy Gremio, Liverpoolu i Lazio. Najwięcej meczów rozegrał dla The Reeds – w klubie z Anfield Road zanotował aż 346 pojedynków.

Komentarze