Rhain Brewster
Rhain Brewster fot. PressFocus

20-latek opuszcza Liverpool. The Reds zarobią ponad 23 mln funtów

Napastnik Liverpoolu Rhain Brewster jest o krok od przejścia do Sheffield United. Jak informuje Sky Sports, kwota transferu 20-letniego zawodnika ma opiewać na 23,5 miliona funtów. Do finalizacji transferu może dojść już w piątek.

Czytaj dalej…

W umowie między klubami znajdzie się również zapis gwarantujący Liverpoolwo 15 procent od przyszłego transferu zawodnika. The Reds będą mieli również prawo pierwokupu piłkarza w ciągu najbliższych trzech lat.

Na piątek zaplanowane zostały testy medyczne Brewstera w klubie z Bramall Lane. Po ich zakończeniu piłkarz powinien złożyć podpis pod kontraktem, ale na razie nie wiadomo czy będzie do dyspozycji trenera Chrisa Wildera na najbliższe ligowe spotkanie z Arsenalem.

Cztery występy o Kloppa

20-latek, który drugą połowę poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Swansea City, znajdował się łącznie na celowniku sześciu klubów Premier League. Zainteresowanie jego sprowadzeniem wyrażali również przedstawiciele Aston Villi, Brighton, Newcastle United i Crystal Palace.

Brewster pierwsze kroki w piłce stawiał w londyńskiej Chelsea, z której w 2015 roku przeniósł się do akademii Liverpoolu. W pierwszej drużynie The Reds zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku, w pucharowym meczu z Milton Keynes Dons. Łącznie w zespole prowadzonym przez Juergena Kloppa rozegrał cztery spotkania.

Od stycznia przebywał na wypożyczeniu w grającej w Championship Swansea City. W jej barwach wystąpił w 22 meczach, zdobywając 11 bramek.

Komentarze