Ważny żołnierz Mikela Artety zaakceptował warunki nowej umowy

Gabriel Martinelli
Pressfocus Na zdjęciu: Gabriel Martinelli

Arsenal chce zabezpieczyć przyszłość swoich największych gwiazd, dlatego pracuje już nad przedłużeniem kontraktów z kilkoma zawodnikami. Dziennikarze The Athletic przekazali, że Kanonierzy są bliscy osiągnięcia porozumienia z Gabrielem Martinellim w kontekście nowego kontraktu.

  • Kontrakt Gabriela Martinelliego wygasa w czerwcu 2024 roku
  • Arsenal nie chce stracić skrzydłowego, dlatego pracuje nad osiągnięciem z nim porozumienia
  • Media angielskie wskazują, że Brazylijczyk jest o krok od przedłużenia umowy

Arsenal zabezpiecza przyszłość Martinelliego

Gabriel Martinelli w rozgrywkach 2022/23 jest jedną z kluczowych postaci w kadrze Arsenalu. To między innymi od Brazylijczyka ustalanie wyjściowego składu rozpoczyna Mikel Arteta. 21-latek ma na koncie w obecnej kampanii już 26 spotkań, w których zanotował siedem trafień i zaliczył trzy asysty.

Kontrakt Brazylijczyka wygasa w czerwcu 2024 roku, a na rynku nie brakuje zespołów chętnych na pozyskanie go. Zdaje sobie z tego sprawę zarząd Kanonierów, który nie chce doprowadzić do utraty gwiazdy. Dlatego też ma w planach przedłużenie jego kontraktu o kolejne lata.

Dziennikarze The Athletic przekazali, że zawodnik jest już o krok od porozumienia z Arsenalem w kwestii parafowania nowej umowy. David Ornstein twierdzi, że przygotowana jest już oferta kontraktu do końca czerwca 2027 roku, obejmująca również sporą podwyżkę jego zarobków. 

To dobra wiadomość dla Mikela Artety, który przekazał działaczom Kanonierów, że Martinelli jest dla niego nietykalny, a klub nie może sobie pozwolić na utratę go. 

Sprawdź też: Arsenal włącza się do gry po gwiazdę Brighton

Komentarze