Wpada Manchesteru City. Emery i spółka zaskoczyli mistrza Anglii [WIDEO]

Jednym z hitów tej kolejki Premier League było spotkanie Manchesteru City z Aston Villą. Mecz rozgrywany na Villa Park ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 1:0.

Leon Bailey
IMAGO / Sportimage Na zdjęciu: Leon Bailey
  • Kibice Premier League w środowy wieczór mogli obejrzeć starcie Aston Villi z Manchesterem City
  • Fani zgromadzeni na Villa Park po końcowym gwizdku byli niezwykle szczęśliwi, bowiem trzy punkty zostały w Birmingham
  • Zwycięskiego gola strzelił Leon Bailey

Aston Villa pokonuje Manchester City

Pierwsza odsłona rywalizacji na Villa Park mogła znakomicie się rozpocząć dla gospodarzy. Przed dogodną okazją do zdobycia bramki w 7. minucie był Pau Torres. Jednak uderzenie obrońcy zostało zatrzymane przez golkipera Manchesteru City. Aston Villa nie miała w planach zdejmowania nogi z gazu i to głównie oni tworzyli sytuacje. Jednak skuteczność w kluczowych momentach była na niskim poziomie

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Aston Villa była groźniejszym zespołem, który z każdą kolejną minutą coraz bardziej dominował nad mistrzem Anglii. W 74. minucie całe Villa Park wreszcie oszalało z radości. Na listę strzelców bowiem wpisał się Leon Bailey. Futbolówka po drodze do bramki odbiła się od defensora gości, czym mocno zmyliła interweniującego Edersona. W końcówce uderzeniem w obramowanie bramki popisał się Douglas Luiz. Piłkarze Manchesteru City ostatecznie nie zdołali odpowiedzieć na gola Jamajczyka i trzy punkty zostały w Birmingham